Optisyen.COM ‘un Başarılı Bulduğu Genç Optisyenlerden  İsmail UYAR için hazırladığımız tanıtım sayfamızdır.

 

İsmail UYAR Kimdir?

1987 Konya BOZKIR doğumlu. Kendisi SDÜ Senirkent Meslek Yüksek Okulu’nun 2007 yılında mezun ettiği ilk optisyenlerdendir.

Bu güne kadar altı farklı ilde ikisi kendine ait olmak üzere optisyen/mesul müdür olarak görev yapmış. Bu süre zarfında AVM mağazalarında, cadde mağazalarında ve  hastane karşısı mağazacılığı gibi alanlarda oldukça tecrübe kazanmıştır.

2010 yılında ‘’ Sistematik Ortak Müessese Açılması ‘’ konulu kendi projesi kapsamında üç optisyen arkadaşıyla ortak Optisyenler Optik’in kurulmasında yer almıştır. Bu gün Optisyenler Optik AVM ‘de şubesi olan bir şirket profiline kavuşmuştur.

Aynı yıllarda İstanbul Gözlükçüler ve Optisyenler Derneği’nde Genel Sekreter olarak iki yıl görev yapmış, optik sektörüne yeni değerler kazandırmak için faaliyetler yürütmüştür.

 

Bu faaliyetlerden en çok bilineni genç optisyenlerden tarafından İstGözOpDer bünyesinde kurulan Mesleki Destek Komitesi’dir. Mesleki Destek Komitesi gözlükçülük tarihinde ilk defa ‘’Kamuda İstihdam ‘’ konusunda resmi görüşmeler yapmıştır.

Önceleri hobi olarak yazdığı ‘’Bireysel Satışta Başarıya Ulaşmanın Yolları ‘’ isimli makalelerini optik sektörüne göre uyarlayarak, mesleki makaleler yazmaya devam etmektedir.

2011 yılında optisyenleri konu alan ‘’JÖN OPTİSYENLER ‘’ isimli bir kitap yazdıysada bu kitabı çeşitli nedenlerden dolayı bir türlü bastırmamıştır.

Sektörel haberleri daha optisyenlik öğrencisi iken takip etmeye başlayan İsmail UYAR, 2008 yılında kurduğu Optisyenler.ORG internet sitesi ile sektörel yayın hayatına başlamıştır. 2009 yılında Optisyen.COM Ekibini kurarak yeni bir yayıncılık anlayışıyla optik sektörüne hizmet vermektedir.

Kendisi bu günler de sosyal medya da optisyenler tarafından çok beğenilen ‘Optisyenlik Bölümü Eğitim ve Tecrübe Atölyesi’’ grubunun da kurucularındandır.

2008 yılından beri mezun optisyenlerle tanışarak sosyal faaliyetler yapmaya devam eden UYAR, optik sektöründe tanınan bir isim olmayı başarmıştır.

Gündelik hayatında çok sade ve mütevazi bir yaşam süren UYAR, Yozgat’ın Sarıkaya ilçesinde Mevlâna Optik isimli kendi müessesesinde toplum göz sağlığını yükseltmek adına çalışmaktadır.


Beta Optik

.. Kimler Neler Demiş?