Optisyen.COM ‘un Başarılı Bulduğu Genç Optisyenlerden  Durmuş BEKDEMİR için hazırladığımız tanıtım sayfamızdır.

 

Durmuş BEKDEMİR Kimdir?

1985 Yozgat doğumlu. 19 Mayıs Üniversitesi Optisyenlik bölümünden 2003 yılında mezun oldu.

Birden fazla il ve ilçede mesul müdür/optisyen sıfatıyla çalışarak yıllarca tecrübe kazandı.

2009 Yılında İstanbul Gözlükçüler ve Optisyenler Derneği yönetim kurulunda görev aldı. Bu görevler arasında en çok bilineni İstGözOpDer bünyesinde kurulan Mesleki Destek Komitesi Başkanı olmasıdır.

İstGözOpDer. Başkanı Rıfat KÜPELİ’nin imzası ve Optisyen İsmail UYAR’ın organize ettiği M.D.Komitesi Durmuş BEKDEMİR öncülüğünde birçok başarılı faaliyete imza atmıştır.

Bu faaliyetlerin en önemlilerinden bir tanesi Optisyenlerin meslek tanımının oluşturulmasıdır. 2010 yılında ilk defa Optisyen’in meslek tanımı resmi kurumlarca kabul edilmiş ve düzenlenmiştir. Bu gün bir çok gerçek ve sanal başvuru ve müracatta kişilerin seçebileceği meslekler arasında  optisyenlik mesleği de yer almaktadır.

Bir diğer önemli faaliyeti ise gözlükçülük tarihinde ilk defa ‘’Kamuda İstihdam ‘’ konusunda resmi görüşmeler yapmış olmalarıdır. Bütün bu konularla yakından ilgilenen Durmuş BEKDEMİR daha sonra derneğin feshi ile görevinden ayrılmıştır.

 

2010 yılında ‘’ Sistematik Ortak Müessese Açılması ‘’ konulu genç optisyenlerin projeleri kapsamında üç optisyen arkadaşıyla ortak, Optisyenler Optik’in kurulmasında yer almış ve ilk mesul müdürü olmuştur. Bu gün Optisyenler Optik AVM ‘de şubesi olan bir şirket profiline kavuşmuş ve hala Durmuş BEKDEMİR tarafından yönetilmektedir.

İstanbul ve bölgesinde optisyenlere özel sayısız toplantı ve buluşmalar düzenleyen Durmuş BEKDEMİR mesleğine aşık bir kişiliğe sahiptir.

Sağlık ön planlı çalışmayı prensip edinen BEKDEMİR, hayatında parayı hep ikinci planda tutarak çevresinde hep takdir kazanmıştır.

Boş zamanlarında ‘’İnsanlar arası iletişim ve diyalog ‘’ konularında araştırmalar yapan Optisyen Durmuş BEKDEMİR, ikna kabiliyeti yüksek bir yapıya sahiptir.

Son yıllarda Optisyen.COM Ekibi içerisinde aktif görevler alan Durmuş BEKDEMİR bu gün hala üniversitelerde ücretsiz eğitim seminerleri vermeye devam ediyor.


Beta Optik

.. Kimler Neler Demiş?