Merhaba Değerli Arkadaşlar.

Konu: ‘’Optisyenlerin Kamuda İstihdamı’’

Bildiğiniz üzere ‘’Optisyenlerin Kamuda İstihdamı’’ hakkımızdır. Bu hakkı alabilmek sonuna kadar mücadele edeğimiz kesin olmakla beraber, geçmişte yapılmış ve başarısız olunmuş çok sayıda faaliyetler de mevcuttur. Sizlere bu konuyu ilk ortaya atmış optisyenden tutunda bu güne kadar gelinen süreci ayrıca  A’dan Z’ye anlatacağım. Lakin önceliğimiz bu değil.

Önceliğim kamuda istihdam fikri için etkin mücadele edebilecek optisyenlerden bir ekip ve sistem kurmak. 

‘’Ben gerçekten istihdam için VARIM ‘’ diyen bireyleri bir araya getirmek. Bunu yaparken hayalim yüzlerce binlerce optisyen değil.  Gerçekten buna zaman ayırabilecek genç ve girişimci optisyenleri bulmak. Geçmişte sembolik ya da değil benzer topluluklar oluşturulduysa da farklı nedenlerden dolayı başarısız olundu.

Burada etkin faaliyetler katılabilecek ve fikir üretebilecek optisyenler lazım.  Merakından, bende varım deyip ilk görevde çeşitli mazeretler sunarak geri adım atacak kişiler lazım değil. Amaçladığım en yüksek sayı da 10 kişiden ibaret.

Peki neler yapacağız.

1) Maziden bu güne istihdam konusu bütün ekip üyelerine öğretilecek. Böylece denenmişi deneyerek zaman kaybetmeyeceğiz.

2) Geçmişte bu konuyla ilgilenen optisyenleri ve şimdi ki ekibi aynı çatıda buluşturarak yarım kalmış uygulamayı bekleyen planları devam ettirecek ayrıca yeni fikirler üreteceğiz.

3) Gerçek zamanlı olarak bu yeni fikirleri ve projelerimizi hayata geçireceğiz.

Bu anlamda özgüveni olan optisyen arkadaşlar iletişim bilgilerini bana mail atarlarsa en kısa sürede kendilerine ulaşacağım. Mail adresim:  optisyencom@gmail.com

Optisyen Durmuş BEKDEMİR

Türk Optisyenler ve Gözlükçüler Birliği Geçici Delegesi.

Durmuş BEKDEMİR


info@optisyenleroptik.com

.. Kimler Neler Demiş?