Afrika Ülkelerine Gözlük Yardımı

 

Bildiğiniz gibi Optisyen.COM Ekibi olarak başlattığımız organizasyonu tarafımdan yapılan ‘’Görmek Herkesin Hakkı ‘’ isimli projemiz Şubat ayı sonuna kadar devam edecek.

Projeyi halâ duymayan meslektaşlarım için kısaca anlatmak istiyorum.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Somali, Bangladeş ve Sudan gibi ülkeler de Türk Hastaneleri olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu hastanelerde gönüllü olarak oraya giden Türk hekimleri görev yapmaktadır. Tabi bu hekimler arasında göz hekimleri de bulunuyor.

 

Göz hekimleri bu ülkelerde başta katarakt olmak üzere çeşitli ameliyatlar yapmaktadır. Özellikle katarak ameliyatları sonrası kişilerin yakın gözlüğü kullanması gereklidir. Lakin açlıkla mücadele eden bir ülkede maalesef bir gözlük sahibi olmak nerede ise imkansızdır.

Bildiğiniz gibi Afrika insanı başta açlık olmak üzere onlarca sorun ile mücadele etmektedir. Bizler de bu mücadelelerinde onların yanında olduğumuzu göstermek adına kendi mesleğimizle ilgili bölümde onlara yardım etmeyi düşündük.

Gönüllü olarak yurt dışına gidecek göz hekimleri ile tanıştık. Kendisilerine yardım projemizden bahsettik. Onlarda bizlere en çok lazım olan diyoptrileri ve gerekenleri söylediler.

Bizlerde bu güzel projeyi biraz daha şekillendirerek siz meslektaşlarımızı ortak etmek istedik.

Optisyenlik Müessesesi sahibi ya da çalışan iseniz en az 1 en çok 5 adet yakın gözlüğü yapıp bize kargo edebilir sizde bu yardım kampanyası projesinin bir ortağı olabilirsiniz.

Ayrıntılar için TIKLAYINIZ

Saygılarımla.

Optisyen Ayhan DEMİRCAN

Ayhan DEMİRCAN


ayhandemircan@optisyen.com

.. Kimler Neler Demiş?