2017 yılında okumaya yardımcı olması adına geliştirilen akıllı gözlük, yeni versiyonunda ilginç özelliklerle donandı. Gelişen teknolojiyle yüz tanıma tekniklerini kullanabilir hale gelen gözlük, OrCam MyeEye2 ismiyle tanıtıldı. Yeni akıllı gözlüğün insan yüzlerini tanıyabildiği ve arkadaşlarınızın isimlerini söyleyebildiği belirtildi. 

Görme engelli ya da görme oranı düşük kişiler tarafından ürünler üreten OrCam, daha önce yayınladığı 3D gözlük benzeri bir cihazla, görme engelli kişilerin okuma yapabilmesinin önünü açmıştı. 2017 yılından bu yana gözlüğü üzerinde çeşitli geliştirmeler yapmaya devam eden şirket, OrCam Myeye 2 adını verdiği yeni ürününde, birçok yenilikçi özellik kullandı.

DHA tarafından aktarılan habere göre, dünyanın dört bir yanında insan entegreli teknoloji çalışmaları devam ederken OrCam, görme engelliler için tasarladığı gözlüklerle basılı ya da dijital okuma yapabilen, arkadaşlarınızın yüzlerini tanıyabilen ve ismini sesli olarak söyleyebilen gözlükler geliştirdi. Gözlüğün bir diğer çok kullanışlı tarafıysa konusundaydı. Paraları yüzeylerine göre ayırabilen OrCam Myeye 2’nin, gözlüğü tutan kişinin elinde ne kadar para olduğunu görebildiği aktarıldı. 

Marketlerde kullanılan barkodları okuma yeteneği de bulunan gözlüğün, böylece kullanıcılarına ürünler hakkında bilgi verdiği, elde tutulan bir ürünün renklerini ayırt edebildiği de yapılan tanıtım sırasında aktarılan bilgiler arasında kendisine yer buldu. 


Beta Optik

.. Kimler Neler Demiş?