Futbolcu Sabri Sarıoğlu futboldan elde ettiği gelirle ticarete atılmış ve Nişantaşı'nda bir gözlük mağazası açmıştı.

Futboldaki başarısını ticaret hayatında elde edemeyen Sabri Sarıoğlu yaklaşık 14 aydır açık kalan mağazasını kapatmak zorunda kaldı. Nişantaşı'ndaki mağazasına 25 bin TL'lik kira ödediği öğrenilen ve masraflarını karşılayamadığı için mağazayı boşaltmak zorunda kalan Sabri Sarıoğlu'nun iki hafta önce bir tatil günü gelip mağazasını kapattığı öğrenildi.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/sabri-reyiz-kepenk-indirdi-magazin-2812173/ 

Bir Gözlükçü Yorumu:

Yaklaşık bir yıl önce bir futbolcunun Nişantaşı'na gözlükçü dükkanı açtığını haberlerden öğrenmiştik. Nasıl olabilirdi? Çok merak etmiştik açıkcası. Ticarete atılmak isteyen doğal olarak para kazanmak isteyen maddi anlamda da güçlü bir futbolcu neden gözlükçü açardı ki? Yani sermayesine göre bir çok meslek grubuna girip para kazanabilecekken gözlükçü dükkanını tercih etmesine şaşırmıştık.

Bu gün okuduğumuz bu haberle Sabri Sarıoğlu'nun dükkanın giderleri çok olduğunu için kapattığını öğreniyoruz. Bir çok haber sitesinde gözlükçülerin çok para kazandığı ve insanların optisyenlik okuması gerektiği yazıyor. Umarım bu haber insanların dikkatini çeker. Sabri Sarıoğlu bile sermayesi varken İstanbul'un en güzide semtinde açmış olduğu gözlükçü dükkanını kapatıyorsa gözlükçülük bitmiş demektir.

Bir Başka Gözlükçü Yorumu: 

Sabriyi tebrik ediyorum. Zararın neresinden dönülürse orası kârdır. Kendisine bir tavsiyem var. Gözlükçülük deneyim bilgi tecrübe ve sabır mesleğidir. Futbolda başarılı olman gözlükçülükte de başaracağın anlamına gelmez.

Günün Sözü : Gemi dolusu sermayen olsa, yatırma gözlükçü dükkanına, batarsın Nişantaşında...


Beta Optik

.. Kimler Neler Demiş?

Adnan uzun
Ziyaretçi
Adnan uzun

Bilmediğin işe girme başında durmazsan işini yanındakiler olur zengin