SENİRKENT MYO OPTİSYENLERİ BİR GÜNDE BEŞ FARKLI BAŞARIYA İMZA ATTI

Senirkent Optisyenleri Geleceğe Güvenle Bakıyor

Tarih: 14 Mart 2019 Perşembe 

Yer: Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Senirkent MYO  

1-) Optisyen.COM  “Optisyenlik ve Optisyenliğin Geleceği” Konulu Panel Düzenlendi.

Katılımcılar: Optisyen Ayhan DEMİRCAN, Optisyen Türker ÇEVİK, Optisyen Selahattin BARAN ve Optisyen Durmuş BEKDEMİR.

Senirkent MYO Optisyenleri ile düzenlenen panelde, Optisyen.COM Ekibi geleceğin optisyenlerinin merak ettiği mesleki soruları cevaplandırdı. Okul sonra iş hayatında başarının yollarını anlatan deneyimli optisyenlerin programı yaklaşık iki saat sürdü.

Optisyen.COM PANEL PROGRAMI RESİMLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

2-) Öğrenci Kulubü Açılışı

Senirkent MYO Optisyenleri optik sektöründe araştırmalar ve sosyal faaliyetler yapmak adına Optisyenler Topluluğunu kurdu. Optisyenlik Bölüm Başkanı Öğr. Görevlisi Mustafa BALCI’nın katkıları ile Senirkent MYO bünyesinde optisyen adaylarına özel ‘’Öğrenci Kulubü’’ açılışı yapıldı. Optisyen adayları kendilerine tahsis edilen bu alanda mesleki projelerini daha rahat geliştirebilecekler.

 

3-) Hüseyin YİĞİT Optisyenlik Müzesi Açılışı

Senirkent MYO binası içerisinde Hüseyin YİĞİT Optisyenlik Müzesi ismiyle hazırlanan müzenin açılışı yapıldı. Müze içerisinde optik cam imalatında kullanılan birçok makine ve ürünler optisyen adayları için sergilenecek. Türkiye’de ilk defa optisyenlik bölümü bulunan bir üniversitemizde cam imâlatı ve müzesi açılmış oldu.

Senirkent MYO Optisyenler Topluluğu Başkanı Şevval Örgün ‘’Hüseyin YİĞİT beyefendinin ailesi tarafından okulumuza bağışlanan bu ürünler ve makinalarla  müzemizi ve cam depomuzu kurduk. Bir çoğu çok nadir bulunan örnekleri ve benzerleri olmayan değerli parçalardır. Eğitime katkılarından dolayı YİĞİT ailesine bir kez daha teşekkür ederiz ‘’ ifadelerini kullandı.

SENİRKENT MYO HÜSEYİN YİĞİT MÜZESİ RESİMLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

4-) Hüseyin YİĞİT Cam Deposu Açılışı

Optisyen adaylarının eğitimine yardımcı olmak için optik cam çeşitlerinden oluşan binlerce camın bulunduğu bir alan cam deposu olarak düzenlendi. 

 

5-) Görmek Herkesin Hakkı Projesi Gözlüklerinin Montaj ve Teslimi

Optisyen.COM Ekibinin tüm Türkiye’de meslektaşlarına özel düzenlediği projeye Senirkent MYO Optisyenleri de katıldı. Optisyen adayları Afrika Ülkelerine gönderilmek üzere gözlüklerin montajını yaparak optisyenlerimize teslim ettiler.

SENİRKENT MYO PROJE HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SENİRKENT MYO OPTİSYENLİK ÖĞRENCİLERİNİN PROJE RESİMLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bizlere göstermiş oldukları misafirperverliklerinden dolayı; Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Senirkent MYO Optisyenlik Bölüm Başkanı Mustafa BALCI Hocamıza, Öğr.Görevlisi Gökhan BAYRAKTAR Hocamıza ve tüm optisyenlik bölümü okuyan öğrenci kardeşlerimize ayrı ayrı teşekkür ederiz.


Beta Optik

.. Kimler Neler Demiş?