Optisyen Ayhan Demircan ve Optisyen Durmuş Bekdemir’in sosyal medya da duyurduğu Köy Okulları Projesi ‘ne destek ve tebrik mesajları yağıyor.

Yıllardır ‘’Görmeyen Çocuk Öğrenemez ‘’ sloganıyla sektör olarak resmi kurumlara ve yetkililere eğitim öncesi göz muayenesinin önemini vurguladık. Bu anlamda farkındalık göstermek adına Anadolu’da ki köy okullarını ziyaret etmek isteyen optisyenlerimiz küçük ve anlamlı bir proje ile sahaya inmeye düşünüyor.

Eğitime yeni başlamış ve devam eden öğrencilere onların anlayacağı bir dille göz ve görmenin önemini anlatacak aile bireyleri ve öğretmenlere de konuyu tekrar hatırlatmış olacaklar. Aynı zamanda yapılan bu çalışmalar konunun önemini vurgulamak adına genel ve yerel basınla da paylaşılacak.

Bu anlamda sizlerde Köy Okulları Projemizi genişletmek, dahil olmak benzerlerini bulunduğunuz bölgede yapmak ve destek olmak isterseniz:  optisyencom@gmail.com adresimize mail atabilir ya da 0555 804 69 77 WhatsAap hattımıza yazabilirsiniz.

Optisyen Ayhan Demircan sosyal medya da paylaştığı içerikte:

KÖY OKULLARI PROJEMİZ:

'' Outa ko ni oshierarete asase o wataru ''

Bir Japon Atasözü derki: Sırtladığın çocuk dere geçerken sığ yeri gösterir.

Sevgili Dostum Durmuş BEKDEMİR’le ortak bir proje düzenlemeyi Eylül ayında Anadolu’da ki köy okullarını ziyaret ederek;
• Güneşin gözümüze verdiği hasarı, 
• Düzenli göz muayenesi olmanın önemini, 
• Eğitim öncesi mutlaka göz muayenesi olmanın faydalarını,
• Sokakta satılan güneş gözlüğünün zararları...

Gibi konuları hem o masum çocuklara anlatmış, hem de veliler ve okulda ki öğretmenlerimize hatırlatmış olacağız. Küçük kardeşlerimize de çam sakızı çoban armağanı birer güneş gözlüğü hediye etme arzusundayız.

Amacımız bir KIVILCIM olmayı başarmak. Eğitime başlamış ve/veya devam eden küçücük beyinlere ulaşarak, göz ve görmenin önemini vurgulamak. Şüphesiz ki ömürleri boyunca unutamayacakları bir ana da şahitlik etmiş olacağız.

Merak edenler için söylemeden edemeyeceğim. Bu ziyaretlerimiz M.Eğitim Müdürü bilgisi dahilinde yasal izinler alınarak yapılacak.

Optisyen.COM


Beta Optik

.. Kimler Neler Demiş?