‘’Görmek Herkesin Hakkı’’ isimli Afrika ülkelerine gözlük yardımı projemize ilk destek Malatya’dan geldi.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksek Okulu Optisyenlik Bölümü öğrencileri projemize ortak olan ilk üniversite oldular.

Projemiz dahilinde montajları yapılmak üzere, Optisyen.COM Ekibi olarak kendilerine gönderdiğimiz gözlük çerçeveleri ve camlar Darende Bekir ILICAK MYO optisyenlik öğrencileri tarafından montajları yapılarak tekrar tarafımıza ulaştı.

Optisyenlik bölümü öğrencileri dünyanın diğer ucunda ki muhtaç Afrika insanına yardım etmenin mutluluğunu resimleyerek ölümsüzleştirdiler.

Darende Bekir Ilıcak MYO Optisyenlik Bölümü öğrencileri ayrıca okullarında ‘’Optisyenlik Topluluğu  ‘’ kurarak optik sektörüne özel çalışmalar yapmaya hazırlanıyor.

Optisyenlik Topluluğu Başkanı Ömer Faruk İNAN sitemize yaptığı açıklama da  ‘’Okulumuz da aynı bölümü okuduğumuz arkadaşlarla Optisyenlik Bölümü Topluluğu kurduk. Bu topluluğun asıl amacı mesleğimizi daha yakından tanıyabileceğimiz organizasyonlara katılmak ve mesleki gelişmeleri takip etmektir. Okulumuz da birbirinden değerli hocalarımız var. Bizlere eğitimin en iyisini sunmak için mücadele ediyorlar. Bunun yanı sıra mesleki konularda kendimizi geliştirmemiz için gerçekten büyük emek sarf ediyorlar. Bu anlamda gücümüzü bizleri destekleyen hocalarımızdan alıyoruz.  Görmek Herkesin Hakkı isimli projeye katkıda bulunmaktan son derece mutluyuz. Bildiğiniz gibi Afrika ülkelerinde ki insanlar bir çok şeyle mücadele ediyorlar. Açlık, eğitim eksikliği, sağlık gibi konularda geri kalmış bu insanlara kendi mesleğimizle ilgili daha öğrenci iken yardım etmekten son derece mutluyuz ‘’  dedi.

Optisyen.COM Ekibi olarak ‘’ GÖRMEK HERKESİN HAKKI ‘’ yardım projemize katkılarından dolayı:

Darende Bekir Ilıcak MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Apdulmutalip ŞAHİNASLAN Hocamıza, Öğretim Görevlisi Bilal TAŞYÜREK hocamıza, Öğretim Görevlisi Fermin Ak Hocamıza, Darende Optisyenlik Topluluğuna ve gelecekte ki meslektaşlarımız olan bütün öğrenci kardeşlerimize çok teşekkür ederiz.

Bildiğiniz gibi 2018 yılında yapılan, Üniversiteler Arası Bilgi Yarışmasının Birincisi de Darende Bekir Ilıcak MYO olmuştu. Yarışmayı okulunu temsilen katılan optisyen adayı Melike KOCA kazanmıştı.

DARENDE BEKİR ILICAK MYO ÜNİVERSİTELER ARASI BİRİNCİLİK HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

GÖRMEK HERKESİN HAKKI İSİMLİ PROJEMİZ HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ


Beta Optik

.. Kimler Neler Demiş?

Dr. Öğr. Üyesi Apdulmutalip ŞAHİNASLAN
Ziyaretçi
Dr. Öğr. Üyesi Apdulmutalip ŞAHİNASLAN

Darende Bekir Ilıcak MYO ile her zaman gurur duydum ve duyacağım, Son derece duyarlı, çalışkan, azimli, başarılı geçlerin buluştuğu bir yüksekokuldur. Diğer MYO lar sizlere gıpta ile bakacaklardır. Başta, canla başla öğrencileri için fedakarca çalışan bölüm öğretim elemanları; Öğr. Gör. L. Bilal TAŞYÜREK ve Öğr. Gör. Fermin AK olmak üzere hepinizi gönülden tebrik ediyor, hayatta hepinize başarılar diliyorum. Sizler bizim gurur kaynaklarımızsınız. Tebrikler, yüreğinize sağlık.....