OPTİSYEN.COM ÜYESİ GÖZLÜKÇÜ

Optisyen.COM internet sitesi olarak başarılı bulduğumuz optisyenlerden Türker ÇEVİK Hocamızı sizlere tanıtmak istiyoruz.

Hocamız diyoruz çünkü Türker Bey geçmişte Optisyenlik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak görev almış. Yani mezun ettiği optisyenler halâ sektörde görev almakta.

Aynı zamanda ŞİFA OPTİK isimli kendi firmasında toplum göz sağlığını yükseltmek adına gözlükçülük hizmeti veriyor.

Şimdi biraz Türker ÇEVİK ve ŞİFA OPTİK ailesini tanıyalım.

Türker Beyin optik sektörü ile tanışması 2000’li yılların başlarına dayanıyor. Ankara’nın Nallıhan ilçesinde bir gözlükçü de çalışarak sektöre ilk adımını atmış oluyor.

Daha önceleri bir hastane de sağlık personeli olarak çalışan Türker Hoca, Nallıhan’da ki gözlükçüde işe başlayınca, optik sektörünü çok seviyor ve optisyenlik okumaya karar veriyor.

Akademik kariyerinde ikinci üniversitesi olarak SDÜ Senirkent MYO Optisyenlik Bölümü oluyor. 2007 yılında optisyenlik bölümünden mezun olunca Ankara’da çok ünlü bir firmada mağaza müdürü olarak görev yapıyor. Aynı zamanda Lisans bölümünü bitirerek bitirdiği üniversite sayısını üçe çıkarıyor.

2009 Yılında Kocaeli’ye yerleşen Türker Çevik Gebze ve Darıca bölgesinde farklı gözlükçülerde mesul müdür olarak çalışarak yeni tecrübeler kazanıyor.

Aynı yıllarda İstanbul Gözlükçüler ve Optisyenler Derneği’nde içerisinde  ‘’ Mesleki Destek Komitesi ‘’ biriminde aktif görevler alıyor.

2010 yılında optisyenler adına ‘’ Optisyenlerin Kamuda istihdamı ‘’  konulu resmi görüşmeleri yapıyor. Başbakanlık ve Sağlık Bakanlığı’ndan ilk resmi olarak istihdam talep eden optisyenlerden bir tanesi oluyor.

Türker ÇEVİK yüksek lisans öğrencisi olarak halâ eğitim hayatına devam etmektedir.

2012 yılında Optisyen Gülşen Çevik ile evlenen Türker Hoca Ankara’ya yerleşerek Şifa Optik isimli optik müesseselerini açıyorlar.

2017 yılında Ankara’nın Kahramankazan ilçesine kendi müessesesinin şubesi açan Türker ÇEVİK halâ aktif olarak Kahramankazan’da görev yapmaktadır.

Boş zamanlarında toplum göz sağlığını yükseltmek adına projeler tasarlayan Türker Hoca aynı zamanda Optisyen.COM Ekibinin Ankara temsilcisidir.

 

 

Bizler de Optisyen.COM Ekibi olarak genç ve girişimci optisyenimiz Türker ÇEVİK Hocamıza Hayırlı İşler Dileriz. 

Bir gün meslektaşlarımızın yolu Kahramankazan’a düşerse kapısında logomuz ve ismimiz olan ŞİFA OPTİK’e girerek Türker ÇEVİK ile tanışmalarını tavsiye ederiz.

ADRES :

Atatürk Mah. Fevzi Çakmak Cd. No:7/B

Kahramankazan/ANKARA

Telefon: (0312) 814 316 03 05


Beta Optik

.. Kimler Neler Demiş?