SİTE İÇİ ARAMA

 

GELEN SORU: E İMZA SORUNU

öncelikle iyi çalışmalar. size, bu sabah karşılaştığım bir sorunla ilgili bilginiz yada size gelen benzer bir örnek olup olmadığını sormak için bu iletiyi yazıyorum. eskişehirdeki bir özel hastaneden hepimizin bildiği e-şifre yerine e-imza numarası yazılı bir reçete geldi.

medula sistemine girmeye çalıştığımda hata kodu verdi. hastaneyi aradım ve durumu izah ettim ama ''yapabileceğimiz bir şey yok, siz sisteminizi düzeltin'' diye absürt bir cevap aldım. konuyu biraz araştırdığımda bu sistemin (diğer branşlara ait) birçok doktor tarafından zaten kullanıldığı ve sgk tarafından (doktor takibinin daha sıkı yapılabilmesi için) 1 ocak 2016 tarihinden itibaren tüm doktorların yazdıkları reçetelerde zorunlu olarak istediği bilgisine ulaştım. ancak medula optik bölümünde bu tip bir numarayla girilebilecek bir bölüm olmadığı için önümüzdeki 10-12 gün içinde bize gelebilecek bu tarz gözlük reçetelerini nasıl
kaydedeceğimiz hakkında bir bilgiye (ocak ayında yeni bir versiyonla güncelleme yapılabilir ama ongün geçerliliği olan reçetelere aralık ayına ait tarih attıktan sonra engeç yirmi gün içinde medulaya kaydetme sorunu yüzünden) ne dernek sitelerinde ne sgk'nın resmi sitesindeki duyurular sayfasında herhangi  doyurucu bir bilgiye rastlamadım. pazartesi günü eskişehir sgk'yı arayacağım. olmazsa sgk genel müdürlüğüne e-posta atmayı düşünüyorum. bu tatil günü aklıma siz geldiniz. sizin bu konu hakkında (az yada çok) bir bilginiz varsa benimle paylaşır mısınız?

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile