SİTE İÇİ ARAMA

 

OPTOMETRİ İN KADRO OUT

optometriMerhaba Optisyen Arkadaşlarım, Optisyenlerin Kamuda İstihdamı için başlattığım hareketten artık benden bu kadar, olmayınca olmuyor, bıraktım artık bu işleri. Sizlerle ise son yazımı paylaşıyorum

 

Son zamanlar gördüm ki Kadro isteyen Optisyenler'den çok Optometri isteyen Optisyenler var. Hatta bazı Arkadaşlar ise Optometrinin Ülkemize gelmesi için yeni bir oluşum, Platform kuralım diyorlar. Sosyal medyanın gücünü kullanarak yavaş yavaş Optisyen kitlelerine ulaşıp, kitlenin desteğine göre herhangi bir Dernek çatısı altında bir araya gelip, Dünyanın farklı ülkelerinden Optometri örnekleri alıp,Türkiye'de nasıl olması gerektiğinin çalışmasını Stk'lar, Meslektaşlar ve Akademisyenler nezdinde yapıp, Türkiye'ye Optometri Kanununu ve Eğitimini sağlıklı bir şekilde getirilmesini istiyorlar. Hatta bir Arkadaş bu konular için, X firmalarından maddi, manevi destek sözü dahi alacağını söyledi. Şahsi fikrim bu konular çok karışık ve uzun ama ümidim her daim var. Herhangi bir Optometri Platformu; Tüm Optometri okuyup Optometrist olarak çalışmak isteyen Optisyenleri bir araya getirerek küçük bir kıvılcımla büyük bir ateş yakabilir. Bana kalırsa Optometri Kamuda İstihdamdan daha yakın biz Optisyenlere ve daha önemlidir. Şimdi sizlere bir sorum var Optisyenler hangi birimiz Optometrist olmak istemeyiz ? yeni mezun olacaklar ve okuyanlar sizlerde dahilsiniz. Bana kalırsa 30 yaşında ki Optisyen bile okumak isteyecektir. Bizlere düşen görev ise Optometrinin Ülkemize sağlıklı bir şekilde gelmesi için elimizden geleni yapmak ve üye olduğumuz Dernekleri'de buna davet etmektir.
*Ben bu oluşumda olamayacağım ama vakit buldukça elimden gelen desteği vereceğim sizlere.
*Ve bu oluşumda olmak isteyen bazı arkadaşlar bana ulaştı, daha da olmak isteyenler bir adım öne çıksınlar, hepiniz aynı çatı altında birleşmelisiniz.
*İlk aşama her eylemde olduğu gibi iyi örgütlenip sektörün gündemine gökten zembille Optometri'yi indirmek olacaktır.
Bu grubun adı 'Optometri İsteyen Optisyenler Platformu' olabilir.
Not: Kimse Optometrinin gelmesini çıkmaza bağlayıp Kadro ile kıyaslamasın, Kadroyu Hükumet personel alımındaki maliyet vesaire için istemeyebilir evet ama şuan ki Hükumetin Özel Ünv açma konusunda üstüne yok zaten izlediği politikada bunu gösteriyor ve bunu en iyi bizler biliyoruz 44 mü 46 mı kaç Optisyenlik Bölümü var belli değil. Yök'e, Tbmm'ye, Bimere binlerce ıslak imzalı dilekçe, yada mail bile göndermemiz Optometirin -O- sunu getirir bizlere.
Kısa ve net Optisyenlik bölümleri kapansın diye uğraşıldığı halde, her yıl yeni Ünv'ler de bölüm açan Hükumete Optometri açın dersen ve binlerce Optisyenin dediğini de görürlerse o Optometi gelir kardeşim.
Yolumuz açık olsun Arkadaşlar ama benden bu kadar Meslekte bir ilk gerçekleştirmek hiçte uzak değil, her şey çabamıza ve vereceğimiz emeğe kalmıştır.
-Hepinize Kucak Dolusu Sevgiler Selamlar Hoşçakalın.

KADRO BEKLEYEN OPTİSYENLER PLATFORMU

Yorumlar   

 
0 #1 İsmail UYAR 09-02-2016 10:56
Durmuş ASMAHAN'ın yayınladığı bir haber dizisi olduğu için sesimi çıkarmıyorum. Lakin bunu yazan kişi her zaman ki gibi boş boş konuşmuş laf olsun torba dolsun zihniyeti ile yazmış. Olmayacak duaya amin demiş. Okumaya değmez.
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile