SİTE İÇİ ARAMA

 

TRAJİKOMİK İŞ GÖRÜŞMESİ

Arkadaşlar merhaba, yakın zamanlarda telefondan bir ön iş görüşmeşinde yaşadığım trajikomik bir olayı paylaşacağım. Kurumsal(!) X bir optik firmasındaki beyfendiyi aradığımda ön şartlarını öğrenmek istediğimi buna göre de yüzyüze görüşme talep edeceğimi dile getirdim.  

'telefondan ne ön şartı' diye yanıt aldım üslubumu bozmadan örnek olarak çalışma saatleriniz diye sordum bana haftalık 60 saat çalıştıklarını söyledi bunu duyduğumda ben eski iş yerimde 45 saat çalıştığımı ve 60 saatin beni fazla yoracağını söyledim. Daha cümlemi bitirmemi bile beklemeden 'siz Optisyenler olarak yata yata para kazanmak mı istiyorsunuz bu imkansız bu ne herşeyi sorun ediyorsunuz' diyerek ses tonunu yükseltmeye başladı. Siz işverenler olarak artık mezun Optisyen çok biz nasıl olsa her şartta buluruz Optisyen diye düşünmekten vazgeçin. Ve eski optisyenlerle yaşadığınız sorunların acısını bizden çıkarmaya çalışmayın.

Ben ki gerektiğinde eski işyerimde 12 lere kadar çalışan bir Optisyenken böyle bi tavırla karşı karşıya kaldım ve daha fazla uzatmayarak telefonu kapattım. Diyeceğim o ki böylelerini alttan almayalım ve bizlere bu tavırla yaklaşmalarına müsade etmeyelim.

Hilal Demirci

Optisyen

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile