SİTE İÇİ ARAMA

 

OPTİSYENLİK OKUNUR MU DİYEN ARKADAŞLAR

Optisyenlik Okunur mu?  Diyen arkadaşlara ;
1-) Durumunuz İyiyse Dükkan Açabilecekseniz Zor durumda Kaldığınızda Meslek İle Alakalı Elinizden Tutacak Bir Tanıdığınız Akrabanız vs. varsa devam edin durmayın.

 


2-) Ben Diploma Kiralarım Yok işte Mesul müdürüm Gider Dükkanda Otururum İmzama Bakarım Derseniz Yanılırsınız. O dükkan Sizin Gibi her işi Yapacaksınız Temizliğini,alışverişinizi vs. Aklınızıa Gelecek Herşeyi yapmak zorundasınız.


3-) Çerçeveleri Alırken Toptan Aldığınızda 10 taneden 4 ü satılmayan çerçeve olduğunun Farkına Vardığınızda Renkleri Cırtlak Renkler olduğunda Optisyen olucaksınız


4-) Makine atölye gelince El işçilği Öncedendi Demeyin Aileniz 80binTl verip size herşeyi yapan makine almaz 10bin tl makine alırsınız kanalını çapağını siz alırsınız Yamuk alırsanız Müşteriye Veremezsiniz zarar edersiniz Öyle Devam ederseniz Batarsınız!


5-) Dükkan Açıp Yok işte Vadeyle Mal alırım derseniz Batarsınız Elinizde En az 50bin sermaye olmadan işe girilmez ki mesleği ve oranın müşteri kitlesini tanımadan girmeyin Tanıdık Yoksa Çevreniz yoksa Sektörde Boşluktasınız Oltanızı Atıp Balık bekleme Gibi Hergün Siftahsız Dükkan kapatırsınız.


6-) Mezun olduktan Sonra Forumlarda Sitelerde Gördüğünüz 2bin 3bin tl gibi bir tutara değil Diploma+Çalışma Asgari Ücrete Tabi Tutulursunuz her işi yaparsınız.


7-) Kurumsal firmalar Çok maaş veriyor orada çalışırım demeyin Kolunuzu kaldırırsanız Kameradan sizi izleyip kolunuzu indirmeniz için sizi ararlar bu durumdan bir süre rahatsız olup İşten ayrılırsınız.

8- ) Her meslekte olduğu gibi kendini Geliştirmezsen Birşey olamazsınız. Geliştirdiniz Diyelim Sermayeniz olmadan max 2bin tl çalışırsınız.

 

9-) Hangi Camın ne özelliği var öğrenmeniz lazım ki Hiç bir Usta Kendi Yöntemini Size Söylemez söyler diye 2yıl yanında amele gibi çalışmayın.

 

10-) Uğraşarak araştırarak Gerekirse Cam Depoları gidip Camın Özelliklerini Yazarak Gerekirse Evinize Makine alarak Yavaş yavaş öğrenmeye başlayın Okurken Boş boş yatmayın Okulda Gördüğünüz Hiç birşey Burda Gerçek değil Bir Çoğunuz Bende dahil Otomatk makine görmediniz Bile Boşverin Okuyun Önlisans mezunu olun Devam edin DGS ile Konaklama İşletmeciliği Ordan askerlik yaş 25 sonra Ne iş yapsam Diye Bakın Siz Siz olun Bu bölümü okumayın!! Ben okudum pişman değilim Araştırdım Başardım Elinden tutacak birileri Yoksa Ailen Çevren Kurum içi Geçiş Yapın Vaktiniz Bitmeden.

 

Okuduğunuz için Teşşekkür Ederim 3 Yılda Öğrendiğim bunlar...

 

SİZ SİZ OLUN KENDİNİZ OLUN BAŞKALARI NE DER NE YAPAR DEMEYİN ARAŞTIRIN OKUYUN BİLGİLENİN GÖZLÜKÇÜLERE GİDİN ÇAY İÇİN MUHABBET EDİN SOHBET EDİN 3-5 BİRŞEY ÖĞRENİRSİNİZ ATÖLYE BOŞVERİN MAKİNE ALDIĞINIZDA GELENLER ZATEN ÖĞRETECEKLER SİZE SATIŞA YÖNELİN MÜŞTERİ İLİŞKİLERİNİZİ PEKİŞTİRİN BENDEN BU KADAR .

Mustafa SÜNER

-OPTİSYEN-

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile