SİTE İÇİ ARAMA

 

KOOPERATİFLER VE DERNEKLER

Kooperatifler ve dernekler belli bir gaye için bir araya gelmiş olan insanlar topluluğudur. Ortak menfaatlerini gerçekleştirmek, her türlü sorunları ve sıkıntıları kamu kurum ve kuruluşları nezdinde çözüme kavuşturmaktır.


İnsanın nasıl ki yaşayabilmesi, hayatını devam ettirmesi için oksijene ve kana ihtiyacı var ise bizlerinde mesleki olarak varlığımızı sürdürmemiz için hem müesseslere hem de üretici ve tedarikçilere ihtiyacımız vardır. Bu nedenle kooperatifler sektörümüzü temsil eden tüm tedarikçi ve üretici firmalar ile meslektaşlarımızın yaşadığı ekonomik kayıpları ve ekonomik sorunlarına çözüm bulmak,meslektaşlarımızın ulaşamadığı üretici ve tedarikçileri aynı çatı altında buluşturmak maksadıyla kooperatifler deki yöneticiler sektörümüze hizmeti kendilerine görev edinmiş bulunmaktadır.


Hedefler; aynı sektörün havasını soluyarak, aynı sorunları yaşayarak ihtiyaçlara daha kısa sürede cevap vermek, bir güç odağı ve iktisadi faaliyetle sağlık sektörü içerisinde yer alan sektörün daha güvenli, sağlıklı ve kaliteli malzemelerin erişimini sağlayarak,76 milyon insana hizmet konusunda en güzel fırsatları sunmaktır.


Ayrıca, kooperatiflerimiz sektörde meydana gelen fiyat zararlarını kaldırarak sigorta görevi yapmakta olup, haksız rekabete engel olmaktadır.Günün değişen ve gelişen teknolojisini sektörümüze buluşturarak tanıtmaktır.Kooperatifimiz ülkemizdeki istihdama destek olmak için ekonomiye katkı sağlayan yerli sanayiciler ile görüşerek Kanun ve yönetmeliklerin tanımladığı görmeye yardımcı tıbbı malzemelerine ait ürettikleri ürün/ürünleri optisyenlik müesseslerine teminini sağlamaktır. Optik sektöründe yer alan uluslararası markaların optisyenlik müesseslerince erişimine yardımcı olmaktır.
Kooperatiflerimizin amacı; kurulduğu günden beri sektördeki üretici ve tedarikçiyi rakip olarak görmeyerek çıkar ilişkilerinden uzak,sektörün her kesiminden gelen talep ve önerileri rasyonel bir şekilde sektör lehinde değerlendirerek, demokratik, eşit, adaletli, birlik ve beraberlik çerçevesinde daha iyi şartları sunarak hizmet vermektir.


Kooperatiflerde ve Derneklerde görev alan arkadaşlar Mesleğine âşık ve Mesleği için şehit olan Arkadaşlarımızdır.

Hepsini saygı ve sevgiyle selamlıyorum.
Şahap Sabri Tuzal / Gözlükçü

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile